AŠ ATSAKINGAS UŽ SAVO ŽODŽIUS

„Smalsučių“ grupėje vyko užsiėmimas „Aš atsakingas už savo žodžius“ pagal socialinio emocinio ugdymo programą „Dramblys“. Užsiėmimo tikslas: stiprinti ir ugdyti vaikų atsakingų sprendimų priėmimą.

Gebėti priimti konstruktyvius ir moralinių normų nepažeidžiančius sprendimus, susijusius tiek su asmeniniu, tiek su socialiniu elgesiu. Pasitelkiant pasakos „Burtininkė“ motyvus, padėti vaikams suprasti mūsų pasakomų žodžių „svorį“, kad esame atsakingi už savo žodžius.

Leisti jiems įsivaizduoti ir nupiešti, kas lekia iš burnos mums mandagiai kalbant, o kas – nemandagiai. Paklausius pamokančios pasakos su vaikais diskutavome, kodėl Alenytei iš burnos krito rožės ir deimantai, o Onytei – varlės ir gyvatės.

Nors čia yra tik pamokanti pasaka, bet realiame gyvenime mes esame atsakingi už tai, kaip mes kalbame, atsakingi už žodžius, kurie išeina mums iš burnos. Turime kalbėti mandagiai, nevartoti negražių žodžių, pasisveikinti ir atsisveikinti, sakyti „ačiū“, „prašau“, „atsiprašau“.

Tad vaikai gavę po lapą popieriaus, kuriame du žmogaus profiliai, įsivaizduodami, kad yra pasakos kūrėjai, piešė „Kas atsitinka kai aš kalbu gražiai ir mandagiai“, o kitame „Aš kalbu piktai ir nemandagiai“.

Socialinė pedagogė
Nijolė Gimžauskienė

Nuomonės / pastebėjimai

Visagino lopšelis-darželis „Auksinis raktelis“
Įstaigos kodas 190230443
A. s. LT72 7300 0100 0261 9894
Bankas „AB Swedbank“

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Elena Čekienė – direktorė

Taikos pr. 20, LT-31110 Visaginas 
Tel./faks. (8 386) 70 719
Tel. (8 386) 73 186
El. paštas info@visaginoraktelis.lt

2021 © Visagino l-d „Auksinis Raktelis“
Versija neįgaliesiems