Edukacinė erdvė ,,Širdučių“ aikštelėje

Mūsų darželio pedagogai kartu su tėvais, kiekvienas savo grupės aikštelėje, kūrė edukacines erdves vaikams. Jose vaikai tyrinėja, prasmingiau leidžia laiką. Grupės „Širdutės“ iniciatyvi tėvelių grupelė piešė, dažė pavėsinę ir aikštelės aplinka tapo estetiškesnė, smagesnė.

Visi tėveliai kartu nupirko trijų dalių metalinę lysvę, o mokytoja kartu su vaikais pasodino vaistažoles. Lopšelyje-darželyje ugdome vaikų sveikos gyvensenos įgūdžius bei siekiame stiprinti vaikų sveikatą įvairiomis priemonėmis, tad pradėjome nuo mažų darbelių: nusiskinti uogą ir pakalbėti apie vitaminus, koks malonus gėris yra eteriniai aliejai vaistažolių kvapuose, ir kuomet naudinga vaistažolių arbata. „Širdutės“ vaikai nuo trejų metukų dalyvavo edukacinėje veikloje: stebėjo kaip mokytoja kasė žemės lopinėlius, sodino žemuogių, braškių ūglius, vaiskrūmių atžalas ir daugiametes gėles. Vaikai ne tik sužinojo apie augalus, jie dalyvavo potyriminėje veikloje: tyrinėjo, uostė, lytėjo, laistė, skynė, ragavo, karpė, džiovino.

Įvairios augalų dalys (lapai, žiedai, šaknys, vaisiai) buvo ir tebėra vartojamos nuo gilios senovės. Vaikai bandė nusakyti uogų, žiedų, vaistažolių įvairius kvapus, skonius, apibūdinti spalvą ir formą. Lauke su vaikais stebėjome kokie vabzdžiai renka nektarą iš augančių mėtų, melisų, medetkų, raudonėlio, ramunėlių. Skaičiavome kiek lapelių užaugino ką tik pasodinta šatandra, stevija.

Stebėjomės šalavijo kvapu. Džiaugėmės kasmet paaugusių juodojo ir raudonojo serbentų didumu. Gailėjome lėtai, nenoriai augančio mažučio agrasto krūmelio. Nekantriai stebėjome avietyną laukdami raudonuojančių uogų. Turime tradiciją – kiekvieną pavasarį pasodinti naują vaistinį augalą, sužinoti apie jo savybes, naudą organizmui ir įsiminti pavadinimą. Apie aikštelėje auginamus augalus pasidarėme didaktinę priemonę „Vaiskrūmiai, augalai, vaisiai, lapai, žiedai“.

Prieš Šv. Kalėdas vėl gaminsime maišelius vaistažolių arbatai. Juos vaikai puoš, sugalvos pavadinimą savo arbatai. Svarbu, kad kiekvienas šeimos narys gaus dovaną.

Nuomonės / pastebėjimai

Visagino lopšelis-darželis „Auksinis raktelis“
Įstaigos kodas 190230443
A. s. LT72 7300 0100 0261 9894
Bankas „AB Swedbank“

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Elena Čekienė – direktorė

Taikos pr. 20, LT-31110 Visaginas 
Tel./faks. (8 386) 70 719
Tel. (8 386) 73 186
El. paštas sekretore@visaginoraktelis.lt

2022 © Visagino l-d „Auksinis Raktelis“
Versija neįgaliesiems