GEGUŽĖS MĖNUO – MĖNUO BE SMURTO PRIEŠ VAIKUS

„Mes dar nežinome, koks galėtų būti pasaulis, jei vaikai augtų nepatirdami prievartos, smurto, pažeminimo, jeigu suaugusieji gerbtų ir elgtųsi su jais kaip su svarbiais žmonėmis“.(Alice Miller)

Smurtas prieš vaikus – vis dar opi problema Lietuvoje. O, kad visuomenė atkreiptų į šią problemą dėmesį, gegužės mėnuo yra mėnuo be smurto prieš vaikus. Ta proga mūsų mokyklos kiemelyje vyko graži akcija „LAIMINGA VAIKYSTĖ“, į kurią kvietė socialinė pedagogė.

Akcijos simboliu pasirinkome aitvarą, jis turėjo būti linksmas, spalvotas, gražus, kad atspindėtų pačių vaikų vaikystę. Vaikai, padedant auklėtojoms įsitraukė į kūrybinį procesą: karpė, piešė, klijavo. Labai stengėsi, kad kiekvieno aitvaras būtų pats linksmiausias ir gražiausias.

Labai gaila, kad dėl karantino paskelbtų sąlygų, kiekviena grupė nešė aitvarus atskirai, tačiau bendras kūrinys gavosi puikus. Norėtųsi, kad kiekvienas vaikas augtų sveikas ir laimingas, jo vaikystė būtų graži linksma ir įvairiaspalvė, kaip šie aitvarai. Tam pritarė ir saulė, besišypsanti ryškias šiltais spinduliais…

Susimąstykime visi, kaip mes elgiamės… ne tik su vaikais, bet ir tarpusavyje… Juk vaikai mūsų veidrodis. Šiandien pat pasakykime smurtui NE.

Socialinė pedagogė
Nijolė Gimžauskienė

Nuomonės / pastebėjimai

Visagino lopšelis-darželis „Auksinis raktelis“
Įstaigos kodas 190230443
A. s. LT72 7300 0100 0261 9894
Bankas „AB Swedbank“

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Elena Čekienė – direktorė

Taikos pr. 20, LT-31110 Visaginas 
Tel./faks. (8 386) 70 719
Tel. (8 386) 73 186
El. paštas info@visaginoraktelis.lt

2021 © Visagino l-d „Auksinis Raktelis“
Versija neįgaliesiems