Kelionė po Lietuvą su STEAM

Šiuo metu Visagino vaikų lopšelyje-darželyje „Auksinis raktelis“ pilnu greičiu įsibėgėja stovyklos „Kelionė po Lietuvą su STEAM“ renginiai. Matome didelį poreikį skatinti vaikus domėtis savo šalimi, ugdyti jų patriotiškumą. Norime suteikti vaikams kuo daugiau informacijos apie Lietuvą, parodyti, kokia ji graži, saugi, turtinga savo istorijos ir gamtos lobiais, parodyti, kiek daug joje dar galima aplankyti, pamatyti ir sužinoti.

Šiais moderniųjų technologijų laikais, kai vaikų dėmesį lengviausiai pritraukia ekranai ir robotizuota technika, mums pavyko atrasti nišą, kurioje vaikus galime ne tik sudominti neįprasta veikla, bet ir mokyti, šviesti, ugdyti jų patriotiškumą bei tautiškumą, skatinti žingeidumą.

Visagino Savivaldybės dėka nuo vasaros pradžios „Auksinio raktelio“ priešmokyklinukai, kurie jau netrukus keliaus į pirmą klasę, turi galimybę virtualiai keliauti po Lietuvą pasitelkus STEAM veiklą. Šis projektas supažindina vaikus su Lietuvos miestais, Lietuvoje esančiomis lankytinomis vietomis, žymiais pastatais, gamtos vietovėmis, įžymiais Lietuvos žmonėmis, istoriniais įvykiais.
Vaikai su pedagogais bitutei-robotukui „Blue-Bot“ pagamino kilimėlį su Lietuvos miestų pavadinimais. Virtualiai jie gali keliauti vis į kitą miestą, kur jų laukia vis kiti STEAM iššūkiai bei skirtingos veiklos.

Virtualiai keliaujant po Lietuvą įtraukiame vaikus į patyriminį pilietiškumo, tautiškumo ir kūrybiškumo mokymosi procesą, integruojant inovatyvias STEAM metodo veiklas. Vaikai ugdo gebėjimą bendrauti ir bendradarbiauti, plečia Lietuvių kalbos mokėjimo įgūdžius, puoselėja pagarbą ir pasididžiavimo jausmą savo Tėvynei. Dalyviai kviečiami atlikti nesudėtingas, bet įdomias veiklas, kurių metu plėtoja savo kūrybinį mąstymą, tobulina savo pažintines funkcijas, plečia savo kultūrinės raiškos ribas. Busimi pirmokai atlieka stebėjimus, bandymus, eksperimentus, inžinerines veiklas, mokosi naudotis informacinėmis technologijomis.

Projekto metu vaikai aplankė didžiuosius ir mažesnius Lietuvos miestus: Vilnių, Kauną, Šiaulius, Panevėžį, Klaipėdą, Palangą, Ignaliną, Zarasus, Visaginą ir kt. Kiekviename mieste vaikų laukia užduotys, kurias vaikai atlieka savarankiškai – tokiu būdu demonstruoja ir vysto savo kūrybiškumą, vaizduotę, loginį mąstymą.

Pirma kelionė į mūsų šalies sostinę – Vilnių. Virtualiai keliaudami į Vilnių vaikai išklausė legendą apie Vilniaus įkūrimą, išvardino ir atpažino visus žinomus objektus: Vilniaus arkikatedrą, rotušę, Gedimino pilies bokštą, TV bokštą ir kt. Vilniaus mieste daug dėmesio skyrėme tautiniam kostiumui, liaudies šokiams ir dainoms.

Po virtualios kelionės į Kauną, vaikai gavo sportines užduotis: pasikalbėjome apie žymius Lietuvos sportininkus, žaidėme krepšinį, trikrepšį, estafetės, judriuosius žaidimus.

Panevėžyje – organizavome tyrimų ir eksperimentų laboratoriją „Trijų spalvų eksperimentai“ (Lietuvos vėliavos spalvos).

Palangoje – organizavome veiklą su smėliu ir vandeniu, pastatėme Palangos tiltą ir kitus statinius.

Vieną virtualią kelionę pakeitėme į tikrą išvyką. Birželio 7d. vaikai keliavo į Švenčionių rajono Reškutėnų kaimą. Reškutėnų Tradicinių amatų centras puoselėja šiuos tradicinius amatus: audimo, juostų pynimo, verpimo, mezgimo, medžio drožybos, kepimo, margučių marginimo, sodų rišimo, vilnos ir milo vėlimo ir puodininkystės. Vaikai dalyvavo medžio drožybos ir sodų rišimo programose. Ypač daug įspūdžių paliko gyvūnų iškamšų muziejus, kur surinkti mūsų krašto paukščiai ir gyvūnai.

Paskutinė stotelė Visaginas – tai ekskursija po mūsų miesto lankytinas vietas, ekskursija į Akvariumų saloną ir viktorina „Ką žinau apie Lietuvą“.

Šis projektas – tai mokymasis ir paieška būdų, formų bei metodų, kurių pagalba šiuolaikines technologijas galime pasitelkti vaikų augimui ir tobulėjimui, ugdyti ir puoselėti vaikų tautiškumą ir pilietiškumą.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Valentina Trubickaja

Nuomonės / pastebėjimai

Visagino lopšelis-darželis „Auksinis raktelis“
Įstaigos kodas 190230443
A. s. LT72 7300 0100 0261 9894
Bankas „AB Swedbank“

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Elena Čekienė – direktorė

Taikos pr. 20, LT-31110 Visaginas 
Tel./faks. +370 386 70719
Tel. +370 386 73186
El. paštas sekretore@visaginoraktelis.lt

2024 © Visagino l-d „Auksinis Raktelis“
Versija neįgaliesiems