Spalio 23 -29 dienomis Aplinkos ministerija penktąjį kartą rengia Klimato savaitę. Klimato kaita – nebeišvengiama šių dienų tema. Apie tai, kas vyksta su mūsų planeta, jos gamtiniais ištekliais, užterštumu, nykstančiomis gyvūnų rūšimis, kalbama vis garsiau, ir galbūt turėtų būti kalbama dar dažniau, nes daugeliui žmonių ši tema atrodo niekaip tiesiogiai su jais nesusijusi, tolima ir nepaveiki.
Tačiau kiekvienas mūsų įtakojame šį vyksmą, ir kartu kiekvienas galime prisidėti prie klimato kaitos mažinimo. Kalbėti apie tai būtina, kaip ir veikti. Todėl mūsų mokyklos priešmokyklinė „Smalsučių“ grupė kartu su mokyklos socialine pedagoge aiškinosi apie klimato kaitos pasekmes, kurios sukelia ledynų tirpsmą, stichines nelaimes (žemės drebėjimą, cunamius, tornadus, gaisrus, sausras, ugnikalnių išsiveržimą, potvynius…).
Aiškinomės, kad klimato kaitą sukelia žmonės. Sužinojome, jog Lietuvoje vienas žmogus per metus išmeta maždaug 500 kg. Atliekų- tiek, kiek vidutiniškai sveria dramblys arba baltasis ryklys.
Kalbėjome, kad nereikia teršti gamtos ir prieš išmetant nusibodusį ar Sulūžusį žaislą reikia pašalinti baterijas ar akamuliatorius, kad šie nesukeltų gaisro, ar kitaip neterštų aplinkos, nekenktų gyvūnams ir žemei.
Reikia stengtis rūšiuoti, kai kuriuos daiktus panaudoti antrą kartą. Kalbėjome, kaip kiekvienas iš mūsų galime prisidėti prie klimato kaitos mažinimo namų ūkyje, šeimoje, kad reikia taupyti elektrą ir vandenį Stenkis pirkti prekes, kurių įpakavimai gali būti rūšiuojami.
Ugdytiniai piešė žemę, vieną nudažė linksmomis spalvomis, o kitą tamsiomis ir liūdnomis – tai žemė, kuri jaučia klimato kaitos pasekmes. Kitą dieną ėjome į gamtą. Su ugdytiniais kalbėjome apie meilę gamtai, kalbėjome, kad reikia stengtis nešiukšlinti gamtoje, ir išsaugoti ją tokią kokia ji yra dabar. Ačiū grupės mokytoms Rasai ir Irmai už pagalbą.
Socialinė pedagogė Nijolė Gimžauskienė