MANO ŽALIOJI PALANGĖ

Pavasaris – tai gamtos atgimimas. Pavasariniai žalumynai, pirmieji žydintys augalai džiugina kūną, protą ir sielą.

Taigi, mes irgi pabandėme įkvėpti pavasarinės dvasios ir grupėse įkūrėme savo „žaliąsias palanges“, prisijungdami prie Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuoto ekologinio konkurso „Mano žalioji palangė“. Konkurso tikslas – skatinti vaikų domėjimąsi augalais ir jų panaudojimo galimybėmis, kuriant sveiką edukacinių erdvių aplinką bei ugdyti atsakomybę už savo aplinką.

Vaikai, kartu su auklėtojomis, sėjo sėklas, sodino daigus. Laistydami augalus, stebėdami, tyrinėdami jų dygimą ir augimą vaikai pastebėjo, kad augalai, pasėti ir pasodinti vienu metu, sudygsta ir auga skirtingai, augdami linksta į šviesos pusę, nepalaisčius vysta, kad augalams dygti ir sužaliuoti ne visada reikalinga žemė.

Šių metų konkurso tema – „Pasaulis ant mano palangės“. Vaikams įdomu buvo sužinoti iš kur atkeliavo pasėti augalai? Tad sužinojome, kad pomidorų, saldžiosios paprikos, moliūgų kilmė – Pietų Amerika; pupų, pupelių, žirnių ir svogūnų – Azija; levandos tėvynė – Viduržemios jūros šalys, o raudonėlis paprastasis ir cinijos – iš Europos.

Vėliau savo išaugintus augalus perkelsime į darželio šiltnamį, daržą, gėlynus ir lauko vazonus. O tada jau lauksime pirmojo daržovių derliaus, gėlių pirmųjų žiedų.

„Vioveriukų“ grupės auklėtoja
Alina Maliauskienė

Nuomonės / pastebėjimai

Visagino lopšelis-darželis „Auksinis raktelis“
Įstaigos kodas 190230443
A. s. LT72 7300 0100 0261 9894
Bankas „AB Swedbank“

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Elena Čekienė – direktorė

Taikos pr. 20, LT-31110 Visaginas 
Tel./faks. (8 386) 70 719
Tel. (8 386) 73 186
El. paštas info@visaginoraktelis.lt

2019 © Visagino l-d „Auksinis Raktelis“
Versija neįgaliesiems