MINĖJOME TARPTAUTINĘ TOLERANCIJOS DIENĄ

Tarptautinė tolerancijos diena minima nuo 1995m. UNESKO sprendimu. Šią šventę minėti paskatino ir Jungtinių tautų organizacija. Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmonių ir žmonių, turinčių problemų, toleranciją.

2020 metų Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos Dėlionė. Dėlionės tema reiškia nedideles detales, kurias sujungus į vieną visumą, gauname piešinį ar paveikslą. Taigi mūsų visuomenė – kaip dėlionė, sudaryta iš skirtingų gabalėlių, kurias sujungus – gauname visos visuomenės paveikslą.

Tolerancijos dienos nepamiršo ir mūsų mokykla, prisijungusi prie pilietinės iniciatyvos minėjimo. Kartu su „Smalsučių“, „Obuoliukų“ ir „ Lašelių“ grupių vaikučiais aptarėme žodžio „Tolerancija“ prasmę ir reikšmę. Tolerancija – tai pakantumas, mandagumas, pagarba kitiems, supratimas, kad šalia mūsų esantys gali skirtis nuo mūsų, kad jie turi teisę būti kitokiais, nei mes. Vaikai sužinojo, kad tolerancija nėra beribė – ji baigiasi tada, kai pažeidžiamos žmogaus teisės ar prasideda netoleruotinas elgesys.

Kad geriau atsimintų šitą žodį, ant mažo popieriaus gabalėlio vaikai piešė dėlionei paveikslėlius, jiems padėjo priešmokyklinio ugdymo pedagogės: Rasa Juršytė, Valentina Trubickaja ir auklėtoja Renata Miškinienė. Visų vaikučių piešiniai labai spalvingi, meniški, o tuo pačiu skirtingi spalvine gama, pasirinkta tema, forma. Juos visus sujungėme į bendrą visumą ir gavome gražią, spalvotą Tolerancijos Dėlionę. Tai rodo, kad ir mes visi skirtingi, todėl turime priimti visus žmones, vaikus tokius kokie jie yra.

Socialinė pedagogė
Nijolė Gimžauskienė

Nuomonės / pastebėjimai

Visagino lopšelis-darželis „Auksinis raktelis“
Įstaigos kodas 190230443
A. s. LT72 7300 0100 0261 9894
Bankas „AB Swedbank“

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Elena Čekienė – direktorė

Taikos pr. 20, LT-31110 Visaginas 
Tel./faks. (8 386) 70 719
Tel. (8 386) 73 186
El. paštas info@visaginoraktelis.lt

2021 © Visagino l-d „Auksinis Raktelis“
Versija neįgaliesiems