MYKOLINĖS

Mykolinės – Šv. Mykolo vardo diena. Liaudyje per Mykolines minimas Mykolas arkangelas, Dievo pasiuntinys ir visų angelų galingiausias kovoje su Liuciferio piktosiomis dvasiomis. Ši data susijusi su bulviakasio pabaiga, derliumi, pabaigtuvių vaišėmis ir „auksiniu rudeniu“.

Mykolinės – tai ir visų kitų metinių duoklių atidavimo terminas. Senovėje ši diena dar vadinta kaip Dagos šventė, Dagotuvės. Žodis „daga“ reiškia brandą ir derlių, taip pat sudygusius žiemkenčių daigus; „Kokia vaga, tokia ir daga“. Oficialiai ši diena minima rugsėjo 29d. Tačiau mes bijodami, kad pirmadienį saulutę gali paslėpti lietaus debesys Mykolinių šventę suorganizavome rugsėjo 27 d.

Į bendruomenės linksmą būrį atskubėjo broliai „Mykolai“. Jie įdomiai ir išradingai pasakojo vaikams apie tradicijas ir papročius švenčiant Mykolines.

Vaikučiai minė mįsles, šoko liaudies šokius ir ratelius, dainavo dainas. Vyravo puiki nuotaika. Šventės pabaigoje, kaip ir pridera pabaigus bulviakasį, visi vaišinosi virtomis bulvėmis. Oi, kaip buvo skanu ją valgyti šiltą lauke…

Taip pat mokykloje ta proga buvo organizuota rudens gėrybių ir puokščių paroda. Tėveliams ir vaikučiams dėkojame už išradingumą ir linkime toliau būti aktyviems visuose renginiuose.

Auklėtojos Irma ir Renata

Nuomonės / pastebėjimai

Visagino lopšelis-darželis „Auksinis raktelis“
Įstaigos kodas 190230443
A. s. LT72 7300 0100 0261 9894
Bankas „AB Swedbank“

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Elena Čekienė – direktorė

Taikos pr. 20, LT-31110 Visaginas 
Tel./faks. (8 386) 70 719
Tel. (8 386) 73 186
El. paštas info@visaginoraktelis.lt

2021 © Visagino l-d „Auksinis Raktelis“
Versija neįgaliesiems