Raktas į sveikesnę vaikų mitybą

Raktas į sveikesnę vaikų mitybą yra jų pažindinimas su vaisiais ir daržovėmis nuo pat mažų dienų. Deja, šiandieniniai vaikai vis labiau praranda ryšį su daržu ar sodu, rečiau turi progų išvysti vaisių ir daržovių auginimą iš arti, susipažinti su jais ne tik iš paveikslėlių knygose, bet ir tiesiogiai.

Ikimokyklinio amžiaus vaikai yra labai smalsūs ir atviri naujovėms, todėl dažnai pakanka jiems iš arti parodyti augančią daržovę, leisti pačiam ją nuskinti ar palaistyti, kad mažylio požiūris į ją pasikeistų ir jis tokį maistą pamėgtų. Šiltnamis yra vienas iš būdų priartinti vaikus prie sodo ir daržo gėrybių, padėti užmegzti ilgalaikę jų draugystę. Labai džiaugiamės, kad darželio kieme turime šiltnamį, kuriame nuo ankstyvo pavasario, padedant auklėtojoms, vaikai augina ir prižiūri daržoves. Bendras tikslas sutelkia darželio bendruomenę, o vaikus skatina domėtis juos supančiu pasauliu, sveikatai naudingomis daržovėmis.

Vaikai mėgaujasi procesu, bendradarbiauja, kuria gerą nuotaiką ir nuoširdžiai džiaugiasi savo rankomis išaugintomis daržovėmis. Šią patirtį jie nešis per visą savo gyvenimą.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Jūratė Tamulevičienė

 

Nuomonės / pastebėjimai

Visagino lopšelis-darželis „Auksinis raktelis“
Įstaigos kodas 190230443
A. s. LT72 7300 0100 0261 9894
Bankas „AB Swedbank“

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Elena Čekienė – direktorė

Taikos pr. 20, LT-31110 Visaginas 
Tel./faks. (8 386) 70 719
Tel. (8 386) 73 186
El. paštas sekretore@visaginoraktelis.lt

2022 © Visagino l-d „Auksinis Raktelis“
Versija neįgaliesiems