ŠIAURĖS ŠALIŲ LITERATŪROS SAVAITĖ

Į Šiaurės šalių literatūros savaitės garsinius skaitymus kasmet susirenka daugiau kaip 200 tūkstančių žmonių. Daugiau kaip 2000 mokyklų, bibliotekų, kitų kultūros ir švietimo organizacijų visame Šiaurės ir Baltijos šalių regione sutartą dieną organizuoja Šiaurės šalių autorių knygų skaitymus. Kasmet vis daugiau dalyvių jungiasi iš Lietuvos – nuo pačių mažiausių klausytojų vaikų darželiuose iki senjorų skaitytojų klubų viešosiose bibliotekose.

Šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitės tema – Šiaurės šalys ir pasaulis.

Du dešimtmečius Visagino viešoji biblioteka dalyvauja šiame prasmingame projekte, kurio renginiai jau tapo tradiciniais. Realybė diktuoja sąlygas, tad 2020-ais metais ji kitokia: uždara, pažymėta pandemijos atspalviu… ir paminėta buvo kitaip – biblioteka kvietė dalyvauti renginiuose nuotoliniu būdu.

Lapkričio 13 d. priešmokyklinio ugdymo pedagogė Valentina Trubickaja papasakojo „Obuoliukų“ grupės vaikams apie Šiaurės šalis, jų ypatumus, vėliavas, žmones ir tradicijas. Priešmokyklinukai įdėmiai klausėsi ištraukos iš Kristin Roskifte knygos „Visi iki vieno“. Vaikai karpė, lipdė, klijavo ir džiaugėsi sukurtomis Šiaurės šalių vėliavomis.

Dėkojame Visagino viešosios bibliotekos bibliotekininkei, kartu ir mūsų mokyklos auklėtojai, Violetai Šeršniovienei už pakvietimą dalyvauti Šiaurės šalių literatūros savaitėje. Ketiname ir ateityje prisijungti prie šios iniciatyvos.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė
Valentina Trubickaja

Nuomonės / pastebėjimai

Visagino lopšelis-darželis „Auksinis raktelis“
Įstaigos kodas 190230443
A. s. LT72 7300 0100 0261 9894
Bankas „AB Swedbank“

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Elena Čekienė – direktorė

Taikos pr. 20, LT-31110 Visaginas 
Tel./faks. (8 386) 70 719
Tel. (8 386) 73 186
El. paštas info@visaginoraktelis.lt

2021 © Visagino l-d „Auksinis Raktelis“
Versija neįgaliesiems