Suaugusiųjų mokymosi savaitė

Mokykla tęsia Suaugusiųjų mokymosi savaitės užplanuotus renginius. 2021 m. lapkričio 17 d. mokytis susirinko mokyklos pedagogai, jie dalyvavo edukacinėje programoje „Lėlės vaidmuo liaudies pedagogikoje ir vaikų auklėjime“. Šią programą įgyvendino ,,Verdenės“ gimnazijos mokytojos Natalija Matyskina ir Rimvyda Ardamakovaitė.

Programos metu pedagogai susipažino su liaudies žaislų nauda vaiko auklėjime ir pasigamino medžiaginių lėlių.

Žaidimas turi ypatingą reikšmę vaikui ir jo vystymuisi, tai jo gyvenimo pagrindas. Šiame procese svarbiausias žaislas – lėlė. Tai artimiausias žmogui savo įvaizdžiu bei ilgiausią istoriją turintis žaislas.

Ji vaikų gyvenime atlieka žmogaus, draugo, žaidimo ar pokalbio partnerio bei kitas funkcijas. Lėlė tai mažas žmogaus modelis, kuris atspindi laikotarpio estetinę kultūrą, meistro sugebėjimus ir, be abejo, madą.

Lėlė padeda atskleisti ir socialines realijas, supažindina vaikus su socialiniais vaidmenimis, profesijomis ir gyvenimo būdu. Be to nuo senų laikų kalbama apie lėlės magišką ir terapinį poveikį ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.

Manoma, kad tai lemia tai, jog lėlės yra panašios į žmogų. Tai pačiai lėlei galime suteikti daugybę skirtingų charakterio ir asmenybės bruožų. Todėl nenuostabu, kad lėlės buvo pradėtos naudoti pedagogikoje.

Mokymai praėjo puikiai, pedagogai pasijuto vaikais ir emocingai kūrė lėles, demonstravo savo kūrybos vaisius.

Ačiū Rimvydai ir Natalijai už mokymus.

Nuomonės / pastebėjimai

Visagino lopšelis-darželis „Auksinis raktelis“
Įstaigos kodas 190230443
A. s. LT72 7300 0100 0261 9894
Bankas „AB Swedbank“

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Elena Čekienė – direktorė

Taikos pr. 20, LT-31110 Visaginas 
Tel./faks. (8 386) 70 719
Tel. (8 386) 73 186
El. paštas sekretore@visaginoraktelis.lt

2021 © Visagino l-d „Auksinis Raktelis“
Versija neįgaliesiems