Tarptautinė konferencija „Gamtos pažinimo, ekologinio sąmoningumo ugdymas vaikystėje“

Spalio 25 dieną lopšelyje – darželyje „Auksinis raktelis“ įvyko tarptautinė konferencija  „Gamtos pažinimo, ekologinio sąmoningumo ugdymas vaikystėje“, kurios tikslas – gilinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų kompetenciją, taikyti aktyvius mokymo metodus mokant vaikus pažinti gamtą, siekiant plėtoti jų sąmoningumo nuostatą. Konferencijoje dalyvavo 20 pranešėjų: Vilniaus raj. Rudaminos lopšelio – darželio „Ąžuoliukas“, Vilniaus  lopšelių- darželių „Kodėlčiukas“ ir „Žiedas“, Visagino lopšelių-darželių „Auksinis raktelis“, „Ąžuoliukas“, „Gintarėlis“ bei svečių iš Latvijos  Respublikos Dagdos lopšelio-darželio „Saulite“ ir Daugpilio specialiosios ikimokyklinės ugdymo įstaigos Nr. 9.

Konferencijos atidarymo metu direktorė Elena Čekienė pabrėžė konferencijos temų aktualumą ir svarbą. „Ekologinį sąmoningumą, meilę gamtai privalome vaikams skiepyti nuo mažų dienų“ – savo sveikinimo kalboje sakė direktorė. Ji taip pat pasidžiaugė tuo, kad konferencija vyksta spalio 25 dieną – Lietuvos Respublikos Konstitucijos dieną. Būtent Konstitucijos 47 straipsnyje ir pabrėžiama, kad visi žemės turtai, oro erdvė, visi vandenys priklauso Lietuvos valstybei. Kokia mūsų gamta bus ateityje tiesiogiai priklauso ir nuo mūsų visų, tiek suaugusių, tiek vaikų. Konferencijos dalyvius ir svečius pasveikino  Visagino savivaldybės administracijos  Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Rima Astrauskienė.

Konferencijos metu buvo akcentuotas pedagogų darbas formuojant teigiamą vaikų požiūrį į aplinką, gamtą. „Pelėdžiukų“ ir „Obuoliukų“ grupių ugdytiniai parodė vaidinimą „Žemės prašymas“, kuriuo siekta atkreipti dėmesį į gamtos puoselėjimo svarbą. Vaikai dažnai būdami gamtoje turi galimybę ne tik ja naudotis, pažinti, bet ir suvokti, jog gamta yra svarbiausia žmogaus gyvenimo aplinka, sveikatos šaltinis.

Pranešėjas Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Ignalinos agentūros vedėjas Viktoras Ksenzovas pristatė aktualias aplinkos ir atliekų rūšiavimo ir tvarkymo problemas, diskutavo apie jų išvežimo galimybes, leistinas normas.

Dalyviai turėjo galimybę susipažinti su edukacine programa ,,Pažintis su nariuotakojais“, kurią pristatė Palangos insektariumo vedėjas Edgaras Čepulkovskis. Jis išsamiai papasakojo apie roplių, nariuotakojų gyvenimo būdus, jų savybės ir ypatumus.

Kiekvienas konferencijoje perskaitytas pranešimas buvo įdomus, turininasi, vaizdingas, paremtas gerąja darbo patirtimi. Konferencijos dalyviai taip pat turėjo galimybę apžiūrėti parodą „Daiktai atgyja naujai“, kurioje buvo pristatyti Lopšelio-darželio „Auksinis raktelis“ ugdytinių ir jų tėvelių pagaminti gražūs ir naudingi darbeliai iš buitinių atliekų.

Konferencija užtruko beveik visą dieną, bet ji tikrai neprailgo. Aptarimo metu visi dalyviai išreiškė pasitenkinimą gerai organizuota konferencija, naujomis patirtimis, kuriomis buvo pasidalinta. O mūsų darželiui skambėjo palinkėjimai ir toliau ieškoti įdomių temų ir vėl visus kviesti susitikti.

 

Visagino vaikų lopšelio-darželio „Auksinis raktelis“
auklėtoja metodininkė Irena Romanovskaja

 

Nuomonės / pastebėjimai

Visagino lopšelis-darželis „Auksinis raktelis“
Įstaigos kodas 190230443
A. s. LT72 7300 0100 0261 9894
Bankas „AB Swedbank“

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Elena Čekienė – direktorė

Taikos pr. 20, LT-31110 Visaginas 
Tel./faks. (8 386) 70 719
Tel. (8 386) 73 186
El. paštas info@visaginoraktelis.lt

2019 © Visagino l-d „Auksinis Raktelis“
Versija neįgaliesiems