TOLERANCIJOS DIENA

Lapkričio 16 – ąją mokykloje minėjome Tolerancijos dieną. Su vaikais aptarėme žodžio „Tolerancija“ prasmę. Kalbėjome, kad tolerancija – tai pakantumas, pagarba kitiems, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, o galiausiai – reikia pripažinti, kad kiekvienas turi teisę būti kitoks nei mes.

Vaikai stengėsi suprasti, jog mus supantys kiti žmonės yra skirtingi išvaizda, požiūriu, amžiumi, tradicijomis, odos ir plaukų spalva, skiriamės savo mąstymu. Mes galime nemėgti kai kurių vaikų esančių grupėje, tačiau jei visi laikysimės taisyklių, kad skirtumai – ne pagrindas nesantaikai, užgauliojimams, įžeidinėjimui, kiekvienas galėsime jaustis saugiai.

Tolerancija yra tarsi leidimas mums būti savimi ir gyventi taip, kaip norime, tačiau mūsų gyvenimo būdas, elgesys ir kalbos neturi pažeisti kito žmogaus teisių ir laisvių. Kadangi šiais metais

Tolerancijos dienos simbolis buvo Tolerancijos miestas, todėl vyresnių grupių vaikai, kartu su mokytojomis darė namelius ir pastatėme didžiulį Tolerancijos miestą, kuriame mes norėtume gyventi. Namai gavosi skirtingi, taip kaip ir mes.

Tikimės, kad šiame mūsų sukurtame Tolerancijos mieste gyvens draugiški ir tolerantiški gyventojai. Grupėse vaikai klausė pasakų apie draugystę, žiūrėjo ir aptarė Kakės Makės filmukus.

Socialinė pedagogė
Nijolė Gimžauskienė

Nuomonės / pastebėjimai

Visagino lopšelis-darželis „Auksinis raktelis“
Įstaigos kodas 190230443
A. s. LT72 7300 0100 0261 9894
Bankas „AB Swedbank“

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Elena Čekienė – direktorė

Taikos pr. 20, LT-31110 Visaginas 
Tel./faks. (8 386) 70 719
Tel. (8 386) 73 186
El. paštas sekretore@visaginoraktelis.lt

2021 © Visagino l-d „Auksinis Raktelis“
Versija neįgaliesiems