Trijų Karalių šventė

„Per sniegą brenda Trys Rytų  Karaliai

Su auksu, mira, smilkalais brangiais.

Tyli  žvaigždė  jiems  uoliai  rodo kelią.

Dangus nusėtas žiburiais smulkiais“.

 

Trys Karaliai – sausio 6 d. švenčiama šventė, kuria tradiciškai pasibaigia kalėdinis  laikotarpis. Sakoma, kad nuo Kalėdų iki Trijų karalių diena pailgėja per gaidžio žingsnį.

Trijų Karalių šventė laikoma visų žiemos švenčių pabaiga, kai nupuošiamos eglutės ir visos kalėdinės dekoracijos yra paslepiamos iki kitų metų. Kai Karaliai pamatė danguje įsižiebiančią žvaigždę jie suprato, kad gimė Kūdikėlis Jėzus. Taigi išminčiai nutarė aplankyti Kūdikį ir išrinkę jam dovanas – aukso, smilkalų ir miros – leidosi į kelionę.

Trys karaliai apsilankė ir mūsų darželyje. Karaliai linkėjo sveikatos, laimės ir džiaugsmo. Darželio prakartėlėje gulinčiam Kūdikėliui Karaliai atnešė dovanų. Vaikai sužinojo dovanų prasmę.  Išeidami ant durų staktos šventinta kreida trys Išminčiai Kasparas, Baltazaras ir Merkelis užrašė savo vardų pirmąsias raides ir palinkėjo, kad meilė, tikėjimas visada rastų vietos mūsų visų širdyse. Namai, kurių duris puošia šios trys raidės bus apsaugoti nuo piktųjų dvasių.

Šiais metais Trijų Karalių šventė sutapo su darželio 33-uoju gimtadieniu. Tad atsisveikinus ir išlydėjus Karalius šventė tęsėsi toliau.  Vaikai sveikino darželį  su  gimtadieniu ir džiaugėsi, kad jiems čia gera ir smagu.  Vaikučiai  šoko, dainavo, linkėjo visiems sėkmės. Į šventę atėję Geltonas šuo ir Lapinas palinkėjo visiems sveikatos, gerumo, šilumos ir, kad visada skambėtų vaikų klegesys.

 

 

Nuomonės / pastebėjimai

Visagino lopšelis-darželis „Auksinis raktelis“
Įstaigos kodas 190230443
A. s. LT72 7300 0100 0261 9894
Bankas „AB Swedbank“

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Elena Čekienė – direktorė

Taikos pr. 20, LT-31110 Visaginas 
Tel./faks. (8 386) 70 719
Tel. (8 386) 73 186
El. paštas sekretore@visaginoraktelis.lt

2023 © Visagino l-d „Auksinis Raktelis“
Versija neįgaliesiems