Trys Karaliai ir atsisveikinimas su Kalėdine eglute

Sausio 6 – ąją dieną minima Trijų Karalių diena. Tai atsisveikinimo su Kalėdiniu laikotarpiu metas, po kurio nupuošiamos eglutės ir visos kitos kalėdinės dekoracijos iki kitų metų.

Mūsų darželio vaikučiai šį rytmetį skubėjo į muzikos salę: šventiškai nusiteikę, laukdami paslapties, o gal pasakėlės, (tiksliai nežinodami šventinių įvykių kloties), susidomėję, laukė šventinės naujienos.

Vaikus pasveikino vedančioji mokytoja Paulina. Ji pristatė šventės personažus ir kad bus skaitinys (sutrumpintas ir inscenizuotas) iš Naujojo testamento. Kuomet vaikai buvo nuteikti pasiklausyti ir pažiūrėti, nuskambėjo daina su pūgos ir vėjo garsais „Vaikelis šventas“.

Prie Betliejaus pasirodė angelas, kuris vaikams savo judesiais pristatė dainos tekstą: gimusį Jėzų, danguje sužibusią žvaigždę. O visą inscenizaciją papuošė Trijų Išminčių pasirodymas, kurie ėjo iš Rytų lydimi žvaigždės iki susitiko su karaliumi Erodu…

Vaikai – žiūrovai akylai klausėsi ir sekė personažų veiksmus. Biblinė inscenizacija baigėsi laimingai: angelas per sapną apreiškė Išminčiams, kad jie negrįžtų pas karalių Erodą, į namus grįžtų kitu keliu.

Antroji šventinio rytmečio dalis – atsisveikinimas su eglute „Lik sveika, Kalėdų eglute“. Pasilikusi žvaigždė vaikučius kalbino, kvietė dainuoti, šokti – padovanoti eglutei savo grupės dovaną, kad ji linksma iškeliautų ir pas vaikus grįžtų kitais metais. Vaikučiai nuoširdžiai, linksmai eglutę apdovanojo pačiais gražiausiais žodžiais, šokiais, tarė padėkos žodžius.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Paulina Kaladinskaitė

Nuomonės / pastebėjimai

Visagino lopšelis-darželis „Auksinis raktelis“
Įstaigos kodas 190230443
A. s. LT72 7300 0100 0261 9894
Bankas „AB Swedbank“

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Elena Čekienė – direktorė

Taikos pr. 20, LT-31110 Visaginas 
Tel./faks. (8 386) 70 719
Tel. (8 386) 73 186
El. paštas sekretore@visaginoraktelis.lt

2023 © Visagino l-d „Auksinis Raktelis“
Versija neįgaliesiems