Trys Karaliai

Per sniegą brenda Trys Rytų Karaliai
Su auksu, mira, smilkalais brangiais.
Tyli žvaigždė jiems uoliai rodo kelią.
Dangus nusėtas žiburiais smulkiais.

Po ramaus Advento, linksmų Šv. Kalėdų šventės ir Naujųjų Metų sutikimo sausio 6-ąją ateina Trijų Karalių šventė. Lietuvoje ją tradiciškai laikome visų žiemos švenčių pabaiga, kai nupuošiamos eglutės ir visos kalėdinės dekoracijos paslepiamos iki kitų metų.

Šv. Kalėdų naktį, vos tik gimus Jėzui Kristui ir danguje suspindus Betliejaus žvaigždei, jį aplankė trys Rytų Karaliai, ir kiekvienas iš jų atnešė jam po dovaną.

Per pasaulį keliaudami Trys Karaliai užsuko ir į mūsų darželį, atnešė prakartėlėje gulinčiam Kūdikėliui dovanų: miros, smilkalų ir aukso. Vaikai sužinojo dovanų reikšmę. Karaliai bendravo su vaikais, linksminosi, linkėjo vaikams ir bendruomenei sveikatos, laimės, sėkmės. Išeidami trys išminčiai Kasparas, Merkelis ir Baltazaras ant durų staktos šventinta kreida užrašė savo vardų pirmąsias raides ir palinkėjo, kad meilė ir tikėjimas visada rastų vietos visų mūsų širdyse. Namai, kurių durys yra paženklintos šiomis raidėmis yra apsaugoti nuo piktųjų dvasių.

Iškeliavus išminčiams, vaikai dar linksminosi su Žvaigžde, dainavo, deklamavo eilėraščius eglutei- atsisveikino su ja iki kitų metų.

Nuomonės / pastebėjimai

Visagino lopšelis-darželis „Auksinis raktelis“
Įstaigos kodas 190230443
A. s. LT72 7300 0100 0261 9894
Bankas „AB Swedbank“

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Elena Čekienė – direktorė

Taikos pr. 20, LT-31110 Visaginas 
Tel./faks. (8 386) 70 719
Tel. (8 386) 73 186
El. paštas info@visaginoraktelis.lt

2020 © Visagino l-d „Auksinis Raktelis“
Versija neįgaliesiems