UŽDEGĖME VIENYBĖS IR PERGALĖS ŽVAKUTES

Šiandien, Sausio 13 – osios rytmetys mūsų mokykloje prasidėjo pilietine iniciatyva “Atmintis gyva, nes liudija“. Prisiminėme 1991 metų sausį, kai vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Ši graži pilietinė iniciatyva Lietuvoje jau vyksta šešioliktą kartą.

Visuose mokyklos languose sužibo atminimo žvakutės, kurios simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę. Prie degančių žvakučių susirinko ugdytiniai, jie susikaupę stebėjo degančią liepsnelę.

Mokytojos ugdytiniams suprantamais žodžiais pasakojo apie laisvės svarbą, sausio 13 – ąją, stengėsi perteikti tautos patriotiškumo ir pasiaukojimo jausmą, apie televizijos bokštą, laisvės gynėjus, kareivius.

Juk ši diena visiems laikams įrašyta į mūsų tautos istoriją, kaip Laisvės gynėjų diena. Vaikai klausė pasaką apie Lietuvą – „Laisvės paukštelis“, pasakojimo „Sausio sniegenos“, M. Nargėlaitės pasakos vaikams apie Sausio 13 dienos įvykius.

Šia tema piešė piešinius, spalvino, dėliojo žodžius „LIETUVA“, „LAISVĖ“. Šiai dienai ugdytiniai ruošėsi iš anksto, su mokytojų pagalba darė neužmirštuolių žiedus, tarsi įrodymą, kad tų dienų kovotojai nepamiršti ir šiandieną. Taip prie mokyklos, baltame sniege atsirado neužmirštuolių kalnelis.

Nijolė Gimžauskienė
Socialinė pedagogė

Nuomonės / pastebėjimai

Visagino lopšelis-darželis „Auksinis raktelis“
Įstaigos kodas 190230443
A. s. LT72 7300 0100 0261 9894
Bankas „AB Swedbank“

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Elena Čekienė – direktorė

Taikos pr. 20, LT-31110 Visaginas 
Tel./faks. +370 386 70719
Tel. +370 386 73186
El. paštas sekretore@visaginoraktelis.lt

2024 © Visagino l-d „Auksinis Raktelis“
Versija neįgaliesiems