UŽSIĖMIMAS „NUPIEŠK EMOCIJĄ!“

Emocijos yra labai svarbios mūsų gyvenime, todėl apie jas labai aktualu kalbėti su vaikais. Kiekvieną dieną mus lydi skirtingos emocijos: būname linksmi ir supykę, ir vėl linksmi, bet staiga vėl nuliūdino kažkas, o čia žiūrėk iš nuostabos šokinėti norisi…

„Obuoliukų“ ir „Lašelių“ grupėse vyko užsiėmimas „Nupiešk emociją“, kurio tikslas buvo stiprinti ir ugdyti vaikų savimonę. Ugdytiniai susipažino su pagrindinėmis 5 emocijomis: džiaugsmu, baime, liūdesiu, pykčiu ir nuostaba. Apie kiekvieną emociją kalbėjome atskirai. Kiekvienas vaikas pasakojo savais žodžiais, kaip supranta džiaugsmą, iš ko galėtų atpažinti, kada žmogus džiaugiasi.

O kai kurie net pavaizdavo, kaip jis atrodo, kai džiaugiasi. Aptarėme, kas gali pradžiuginti vaikus, kas pradžiugina mamą ir tėtį, grupės mokytoją. Vieningas atsakymas buvo išgirstas, kad jų geras elgesys pradžiugina ne tik tėvelius, bet ir mokytoją, o blogas elgesys liūdina ir tėvelius, ir mokytoją. Toliau kalbėjome apie liūdesį. Beveik visus vaikus kartais aplanko liūdesys.

Jie jaučiasi liūdni, kai kas nors nesiseka, kai susipyksta su draugais. O kai susipyksta su draugais, tuomet aplanko dar viena emocija – pyktis. Visi draugiškai sutarėme, kad reikia stengtis, jog ši emocija aplankytų kuo rečiau. Kalbėjome apie baimę.

Vaikai sakė, kad jie bijo baisių filmukų, kuriuos kai kada pažiūri, taip pat bijo tamsos. Įdomiausia buvo, kai paklausiau vaikų, apie nuostabą? Jie žino, kad gavę didelę dovaną visada nustemba. Vieni kitiems palinkėjome, kad visus lankytų tik teigiamos emocijos.

Socialinė pedagogė
Nijolė Gimžauskienė

Nuomonės / pastebėjimai

Visagino lopšelis-darželis „Auksinis raktelis“
Įstaigos kodas 190230443
A. s. LT72 7300 0100 0261 9894
Bankas „AB Swedbank“

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Elena Čekienė – direktorė

Taikos pr. 20, LT-31110 Visaginas 
Tel./faks. (8 386) 70 719
Tel. (8 386) 73 186
El. paštas sekretore@visaginoraktelis.lt

2023 © Visagino l-d „Auksinis Raktelis“
Versija neįgaliesiems