VASARIO 16 –oji –LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENA

Laisvė –tai yra kažkas daugiau, ko net Dievas negali uždrausti žmogui, laisvė bei nepriklausomybė yra niekuo nepakeičiama vertybė, ji aukštesnė už gerovę“.

Mūsų istorija turtinga svarbiomis, pasididžiavimo vertomis ir minėtinomis datomis, tačiau dalis jų yra ne šiaip sau garsios, bet atraminės, pamatinės. Būtent tokia yra Vasario 16-oji – diena, labai reikšminga kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį.

Vasario 15-tą dieną mūsų mokykloje buvo paminėta ši graži ir svarbi data.

Lietuvą daug kartų norėjo pavergti stipresnės, galingesnės valstybės. Bet jos sūnūs kilo į kovą už savo tėvynės laisvę. Ši diena minima vasario 16-tą dieną ir šiemet Lietuvos valstybei sukanka 101 metai. Su gimtadieniu, Lietuva!

Grojant lietuvių liaudies muzikai į šventę rinkosi ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikučiai, pedagogai, darželio darbuotojai. Vienų vaikučių rankelėse plazdėjo trispalvės vėliavėlės, kitų, ant dar mažų jų krūtinių, prisegtos trispalvės juostelės. Dainas apie Lietuvą, gimtinę, tėviškę dainavo visų grupių vaikučiai. Šoko lietuvių liaudies ratelius, taip pat deklamavo eilėraščius, kuriuose buvo pasakojama, kokia graži mūsų tėvynė Lietuvą. Vaikučiai nuoširdžiai sakė palinkėjimus mūsų tėvynei. Šventėje nuskambėjo žodžiai: „Augsim ir puošim savo žemelę, visada mylėsim gimtą šalelę.“

Mokyklos bendruomenė – vaikučiai ir jų tėveliai džiaugėsi specialiai šiai šventei nupieštais vaikučių piešiniais apie Lietuvą. Visą dieną darželyje vyravo pakili tautinė pilietinė dvasia.

Tėvynę reikia visą laiką lipdyti ir kurti. Kurti ir lipdyti.“ (J. Marcinkevičius)

Nuomonės / pastebėjimai

Visagino lopšelis-darželis „Auksinis raktelis“
Įstaigos kodas 190230443
A. s. LT72 7300 0100 0261 9894
Bankas „AB Swedbank“

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Elena Čekienė – direktorė

Taikos pr. 20, LT-31110 Visaginas 
Tel./faks. (8 386) 70 719
Tel. (8 386) 73 186
El. paštas info@visaginoraktelis.lt

2019 © Visagino l-d „Auksinis Raktelis“
Versija neįgaliesiems