„JŪRA“ SVEIKATOS – JŪROJE!

Mūsų mokykloje sveikatingumo savaitės organizuojamos labai dažnai. Svarbu yra ugdyti vaikų supratimą apie vaisių ir daržovių naudą, sveiką mitybą, sportą. Šią savaitę mūsų mokyklos ugdytiniai sužinojo dar daugiau apie sveikatą.

Jie sužinojo, kad žuvis labiausiai vertinama dėl jos sudėtyje esančių omega 3 riebalų rūgščių, kurių mūsų organizmas pats negamina ir kurios būtinos žmogaus smegenims, širdžiai, kraujagyslėms bei imunitetui.

Žuvis taip pat turi vertingų mineralų, tarp jų ypač svarbi geležis, kurią žmogaus organizmas gerai pasisavina. Be to, joje gausu svarbių mikroelementų (fosforo, jodo) bei vitaminų (A, D ir B). O jūros gėrybėse yra vitaminų, mineralų, taip pat svarbu, kad šie produktai yra mažiau kaloringi, juose yra mažiau cholesterolio, kurio kiekį būtina kontroliuoti sergant širdies ir kraujagyslių ligomis ir kad per dieną rekomenduojama suvartoti apie 80–100 g paruoštų jūros gėrybių.

Ir kad kalmarai – maistingas, lengvai ir greitai pagaminamas maisto produktas. Jų mėsoje yra apie 18 proc. baltymų, todėl ji lengvai virškinama, be to, turi vitaminų C ir B, joje nėra riebalų, o juose esantys mikroelementai ir medžiagos skatina virškinimą. Ir dar daug daug visko sužinojo. Pasak vaikų, ,,jūra“ sveikatos gyvena jūroje.

Nuomonės / pastebėjimai

Visagino lopšelis-darželis „Auksinis raktelis“
Įstaigos kodas 190230443
A. s. LT72 7300 0100 0261 9894
Bankas „AB Swedbank“

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Elena Čekienė – direktorė

Taikos pr. 20, LT-31110 Visaginas 
Tel./faks. (8 386) 70 719
Tel. (8 386) 73 186
El. paštas sekretore@visaginoraktelis.lt

2023 © Visagino l-d „Auksinis Raktelis“
Versija neįgaliesiems