RUDENĖLIO IŠDAIGOS

Į suplanuotą rudenio pramogėlę vaikams, neplanuotai atkeliavo rudeniškas oras ir nustebino į langus besibeldžiančiu lietumi, gausiau pageltusiais lapais ir rytine rudeniška nuotaika einant į mokyklą su guminiais batais ir slepiantis po skėčiais … Kaip smagu! Vien dėl to galėtume mylėti rudenį!

Sugužėję į muzikos salę „Širdutės“ grupės vaikai sukluso: beldžiasi kažkas.. Ne, tai ne lietaus lašai, garsas audringesnis – Rudenėlis atbėgo pas vaikus pasipuošęs spalvinga suknele, didelių ir mažų lapų margaspalvių prisirinkęs, nuo lietaus skėčiu prisidengęs. Pasisveikinęs Rudenėlis vaikus apibėrė lapais, vėjas pūtė smarkus, o vaikai rinko didelius ir mažus klevo, beržo, ąžuolo, šermukšnio, drebulės, kaštono lapus ir spalvas vardino. Įsivyravo džiugi nuotaika, dainavo dainą „Takeliu“, „skynė“ obuolius ir riešutus. Rudenėlis pakvietė vaikus „pasivažinėti“ spalvotu rudenio taku su riedučiais, dviračiais ir su paties Rudenėlio automobiliu, į kurį vaikai „susėdę“ uždainavo dainą „Autobusiukas“.

Šio rytmečio tikslas – lavinti kalbą, užtikrinti teigiamas emocijas žaidžiant bendrus žaidimus, dainuojant, šokant ir susipažinti su metų laiku – rudeniu, su jo išdaigomis, gėrybėmis. Taigi, Rudenėlis pakvietė vaikus į daržą, kuriame auga ropė. Su smagia daina „Roputė“ išrovę ropę vaikai susipažino ir su kitomis daržovėmis, kurios auga darže, o nuskambėjusi daina „Žirniukai“, lydima vaikų grojimo barškučiais, pabėrė daug daug žirnių…

Prisiminėme nuo ko gi prasidėjo šventinė nuotaika – tėveliai su vaikais namuose darė rudeninius darbelius, nešė į darželio pievelę, todėl dėkodami tėveliams, jiems paskyrėme muzikinį kūrinį „Orkestras“. Nesvarbu, kad dėl COVID-19 jų nebuvo kartu, o ir kitų grupių vaikai negalėjo pamatyti puikios „Širdučių“ grupės šventės, jos nuotaiką galima pajusti nuotraukose.

Rudenėlis neleido vaikams suabejoti jo grožiu ir pakvietė įsikibti į jo spalvingąją suknelę ir lydint linksmai vėjo melodijai suktis ratu. Staiga pasigirdęs smarkesnis vėjo ūkimas, lietaus barbenimas nutraukė linksmą šokį – Rudenėlis pakvietė vaikus po skėčiu ir pasiūlė nusifotografuoti įamžinant šią rudenišką rytmečio akimirką.

„Širdučių“ grupės auklėtoja Paulina Kaladinskaitė

Nuomonės / pastebėjimai

Visagino lopšelis-darželis „Auksinis raktelis“
Įstaigos kodas 190230443
A. s. LT72 7300 0100 0261 9894
Bankas „AB Swedbank“

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Elena Čekienė – direktorė

Taikos pr. 20, LT-31110 Visaginas 
Tel./faks. (8 386) 70 719
Tel. (8 386) 73 186
El. paštas info@visaginoraktelis.lt

2020 © Visagino l-d „Auksinis Raktelis“
Versija neįgaliesiems