Visagino vaikų lopšelis-darželis „Auksinis raktelis“

Visagino mažieji gamtos tyrinėtojai

  • Paskelbta: 2024-06-27
  • Kategorija: Renginiai

(Visagino savivaldybės finansuojama vasaros vaikų užimtumo stovykla)

Didmiesčių gyventojai, labiau nei bet kurie kiti, dažnai jaučia gamtos trūkumą, kadangi daugumai jų reikia nemažai pakeliauti, kad surastų žmogaus nepaliestą gamtos lopinėlį. O mes, visaginiečiai, turime puikią galimybę gyventi tokioje vietoje, kur nereikia toli važiuoti ir galima tiek daug patirti ir naujo sužinoti mieste, kuriame gyvename. Tyrinėjimai, bandymai, eksperimentai, atradimai – tai smalsių vaikų raktas į supančio pasaulio pažinimą ir tausojantį elgesį su aplinka.

Stovyklos metu vaikai susipažino su Visagino parkuose, pievose augančiais medžiais ir augalais. Nukeliavo prie Visagino ežero ir geležinkelio stoties. Vaikai turėjo galimybę tyrinėti, apžiūrėti, išmatuoti, palyginti medžių dydžius, pasikalbėti apie jų ilgaamžiškumą, tyrinėjo, kas pievoje gyvena, kas taip gražiai čiulba mūsų miškuose ir pan. Žaisminga, patrauklia forma vaikus supažindinom su paukščiais, vabzdžiais, kuriuos galima sutikti mūsų mieste ir šalia jo. Kiek daug džiaugsmo suteikė skruzdėlyčių, boružėlių, sraigių ir sliekų stebėjimas. Vaikai suprato, kad nors daugelis vabzdžių yra visai mažyčiai, tačiau jų reikšmė gamtai – milžiniška, todėl be galo svarbu rūpintis jų išlikimu.

Pavyko pasidžiaugti lietaus lašeliais, po lietaus ištirti vandens ir smėlio savybes. Mažieji tyrinėtojai stebėjo ir sužinojo, kodėl sausas smėlis byra, o drėgnas – sulimpa. Kodėl vieni daiktai skęsta, o kiti plūduriuoja ir pan. 

Viktorinos metu buvo žadinamas ne tik vaikų noras domėtis gamta, bet ir skatinamas vaikų kūrybiškumas, bendravimo kultūra, ugdoma vaikų ekologinė savimonė bei ekologinis mąstymas. O kiek džiaugsmo suteikė vaikams prizai, kuriuos galėjome įsigyti iš Visagino savivaldybės skirtu lėšų. 

Stovyklautojai įsitraukė ir dalyvavo komandiniuose ir savęs pažinimo žaidimuose, išmėgino savo jėgas greičio, miklumo žaidynėse.

Drauge žaisdami, veikdami ir kurdami, vaikai patiria daug malonių išgyvenimų, įspūdžių bei atradimų, stengiasi gražiai bendrauti ir bendradarbiauti, džiaugiasi savo ir draugų kūryba, pajaučia meninės raiškos džiaugsmą. Paskutinę stovyklos dieną vaikams buvo įteikti aktyvaus „Gamtos mylėtojo“ diplomai.

Visi vaikai iš prigimties yra tyrinėtojai, aktyviai ieškantys informacijos apie juos supančią aplinką. Stebėdami ir eksperimentuodami jie bando suprasti pasaulį. Natūralus vaiko smalsumas skatina atrasti ir pažinti. O mes, suaugusieji, turime paaiškinti mažiesiems gamtoje vykstančius procesus ir skiepyti meilę gamtai.

                                                             

Nuotraukos:
Valentina Trubickaja

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Priėmimas į lopšelį-darželį
  • Tėvams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas