Visagino vaikų lopšelis-darželis „Auksinis raktelis“

,,Mažieji gamtos tyrinėtojai"

Spartus technologinis progresas lėmė tai, kad šiuolaikiniai vaikai didžiąją laiko dalį praleidžia prie ekranų, užuot žaidę lauke. Vėliau, jau mokymosi įstaigose, jaunoji karta įgyja teorinių žinių, kurios padeda jiems suvokti mus supančią aplinką ir joje vykstančius procesus, tačiau mokslininkai ir vaikų ugdymo specialistai sutaria, kad normaliai vaiko fizinei ir psichinei raidai būtinas pažinimas per realius potyrius.

Mes gyvename Visagino mieste – gamtos apsuptyje, kitaip nei didmiesčio gyventojai, turime išskirtinę galimybę tyrinėti ir pažinti mus supantį gyvąjį pasaulį. O juk būtent tyrinėdami, bandydami ir eksperimentuodami smalsūs vaikai pažįsta aplinką, mokosi svarbių įgūdžių, tokių kaip tausojantis elgesys su gamta.

Šiemet nutarėme „Auksinio raktelio“ priešmokyklinukams organizuoti veiklą, kurios metu, vaikai galės tapti smalsiais supančio pasaulio stebėtojais, tyrinėtojais, atradėjais, kūrėjais. Tikslas – skatinti vaikus domėtis gyvąja gamta, jos gyventojais, tenkinti prigimtinį vaiko poreikį bendrauti ir pažinti pasaulį patirtinio mokymosi keliu, mylėti, tausoti gyvosios ir negyvosios gamtos objektus.

Šiuolaikinės interaktyvios gamtos pažinimo priemonės leidžia gamtos tyrinėjimą paversti smagiu žaidimu, kuris yra įdomus jaunajai kartai – su savimi pasiėmus išmanųjį telefoną, galima akimirksniu sužinoti, kokias gėles aptikome pievoje ar kokio paukščio giesmę išgirdome; pasisemti idėjų eksperimentams ir smagiems žaidimams gamtoje, kurie lavina vaikų protą ir vaizduotę.

Orientacinės užkoduotos lobio paieškos, STEAM veikla, loginiai žaidimai, galvosūkiai, dėlionės, linksmosios estafetės – tai tikslingos priemonės ir veiklos, padedančios sudominti šiuolaikinius vaikus ir jiems patraukliu būdu paskatinti atkreipti dėmesį į aplinką, pažinti gamtą. Juk kiekvienam iš mūsų svarbu prisiminti, kad Žemė – ne tik žmonių, bet ir visų gyvų organizmų planeta, o kad ją apsaugotume turime pradėti nuo pačių mažiausių dalykų – nuo savęs.

Stovykla vyks nuo 2024-06-17 iki 2024-06-28 d. Finansuojama Visagino savivaldybės.

Nuotraukos:
Valentina Trubickaja

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Priėmimas į lopšelį-darželį
  • Tėvams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas